BIO Aleksandra Stasiorowska

Aleksandra Stasiorowska

Absolwentka technikum weterynaryjnego, zakończonego egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w roku 2017. W 202 roku ukończyła kierunek „Behawiorystyka zwierząt towarzyszących - koty” w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Od 2021 roku jest prezeską fundacji „Kociniec Koci Sierociniec”. Uprzednio przez wiele lat prowadziła nieformalny dom tymczasowy dla kotów w potrzebie, zdobywając w ten sposób znaczne doświadczenie w pracy z problemowymi zwierzętami. Obecnie specjalizuje się w opiece nad kotami ciężko chorymi, niepełnosprawnymi oraz kociętami w stanie zagrożenia życia. Ponadto prowadzi również działania edukacyjne oraz praktykuje jako behawiorystka na obszarze Torunia, pomagając bezpośrednio zwierzętom oraz ich opiekunom.