BIO Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska

Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Praktykuje czynnie jako lekarz w opiece ambulatoryjnej. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia w Akademii Ekonomicznej, a geriatrii na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W latach 1999-2008 pracownik Śląskiej Kasy Chorych, następnie Narodowego Funduszu Zdrowia , w tym jako Dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Centrali NFZ. W latach 2008-2021 dyrektor naczelny i medyczny szpitali zarówno publicznych, jak I prywatnych, współpracując z podmiotami z opieki długoterminowej I ambulatoryjnej. W latach 2016-2018 Dyrektor Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Zainteresowania zdrowiem publicznym, jakością w ochronie zdrowia, zagadnieniami z pogranicza ekonomii i medycyny, w szczególności w zakresie lecznictwa stacjonarnego, realizuje dodatkowo jako wizytator Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.