BIO Karol Krukowski

Karol Krukowski

Twórca, wydawca, przedsiębiorca, organizator plenerów i warsztatów. Autor kanału edukacyjnego o fotografii YouTube "Karol o fotografii" oraz dwuletniego kursu online "Szkoła Karola”. Pomysłodawca i organizator festiwalu fotografii Plener w Sokołowsku. W swojej twórczości bada relację obrazu fotograficznego z tekstem oraz fotograficzną reprezentację fenomenu genius loci. W 2021 uzyskał stopień doktora sztuki na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, publikując książkę Pręgierz - fotograficzny picture-book opowiadający pięćsetletnią historię miasta z perspektywy stojącego na wrocławskim rynku pręgierza. W swoich publikacjach wykorzystuję fotografię do analizy relacji społecznych oraz oddziaływania miejsc na mieszkańców. W 2006 roku wspólnie z dr. Maciejem Bączykiem opublikował książkę Niewidzialna Mapa Wrocławia, będącą zapisem i analizą postrzegania miasta z perspektywy osób niewidomych. W 2012 w ramach Europejskiej Stolicy Kultury - Wrocław, wydał publikację Przejście, będącą efektem pracy grupy studentów nad badaniem społecznej i kulturotwórczej roli architektury miejskiej.