BIO Iwona Sołtysińska

Iwona Sołtysińska

Dyrektor ds. Rozwoju Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsultant organizacji, facylitator, trener, coach. Autorka koncepcji i kierownik merytoryczny Szkoły Trenerów WUJ, programów rozwijających kompetencje myślenia oraz wielu projektów doradczo-szkoleniowych realizowanych dla organizacji w Polsce i za granicą.
Współautorka książki „Szkolenia pracowników a rozwój organizacji”, stanowiącej kompendium wiedzy z zakresu tworzenia polityki szkoleniowej, projektowania, przeprowadzania i oceny szkoleń́ w oparciu o kompetencje oraz publikacji „Budowanie zespołów”, która jest praktycznym manualem wspierającym rozwój kompetencji w zakresie współpracy w zespole zadaniowym i coachingu zespołu.
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych Consulting and Leading in Organisations: Psychodynamic and Systemic Approaches w Tavistock and Portman NHS. Posiada certyfikat trenera zarządzania (MATRIK i Edexcel International) oraz certyfikat coacha PCC (International Coach Federation). Jest konsultantem polskich i międzynarodowych konferencji Group Relations. Prowadzi zajęcia w Postgraduate School of Thinking Uniwersytetu w Brukseli, współtworząc program, którego ambicją jest przygotowanie studentów do myślenia poza schematami, rozwiązywania złożonych problemów i przekraczania granic paradygmatów.