Joanna Szulc

Joanna Szulc

Jest adiunktem na Politechnice Gdańskiej. Posiada tytuł doktora w dziedzinie Zarządzania uzyskany na University of Leeds (Wielka Brytania). Specjalizuje się w problematyce zarządzania neuroróżnorodnością i kreowaniu inkluzywnej organizacji z naciskiem na dobrostan pracowników i efektywne relacje międzyludzkie. Jest autorką prac naukowych w czasopismach o międzynarodowym zasięgu oraz laureatką prestiżowych grantów i nagród akademickich. Uczestniczy w pracach międzynarodowego stowarzyszenia Europejskiej Akademii Zarządzania (EURAM), gdzie pełni rolę mentorki młodych naukowców oraz dyrektorki programu pomocy doktorantom. Prowadziła wykłady na uczelniach w Wielkiej Brytanii i w Polsce. W zakresie neuroróżnorodności kierowała grantami ufundowanymi przez University Forum for Human Resource Development oraz European Academy of Management. Aktualnie jest kierowniczką grantu ARGENTUM ufundowanego przez Politechnikę Gdańską pt. „Trwałe, inkluzywne i zrównoważone instytucje dla wszystkich: Inteligentne projektowanie pracy przyjazne neuroróżnorodności”. Jej prace na temat pracowników neuroatypowych ukazały się w takich czasopismach jak „Employee Relations”, „Personnel Review”, czy „International Journal of Environmental Research and Public Health”. O swoich badaniach nad neuroróżnorodnością opowiadała również jako zaproszona ekspertka podczas szkolenia nt. zdrowej pracy zdalnej organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej Wielkiej Brytanii oraz podczas Festiwalu Nauki organizowanym przez Radę Badań Gospodarczych i Społecznych Wielkiej Brytanii. Aktualnie pracuje nad monografią naukową pt. „Neuroróżnorodność w miejscu pracy”.