BIO Agnieszka Baran

Agnieszka Baran

Psycholog, pedagog, pracuje z młodzieżą w jednym z krakowskich liceów ogólnokształcących, gdzie odpowiada także za koordynację projektów międzynarodowych. Od wielu lat zajmuje się również wsparciem i edukacją osób w średnim i starszym wieku. Działając w organizacjach pozarządowych przygotowuje wnioski w krajowych i międzynarodowych konkursach grantowych oraz odpowiada za ich realizację. Obecnie związana jest z Fundacją Addenda zajmującą się nieformalną i poza formalną edukacją dorosłych.
Wieloletni trener kompetencji miękkich i funkcji poznawczych. Od 2005 roku prowadzi wykłady i warsztaty dla różnych grup odbiorców, na uczelniach wyższych, dla instytucji prywatnych, jednostek administracji publicznej, trzeciego sektora.
Ma ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów pamięci dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Jest współautorką międzynarodowych projektów “Memory training for seniors - through culture and diversity”, “Art of memory - master and enjoy” czy "Make friends with your own memory - workshop for seniors”, w ramach których prowadziła warsztaty pamięciowe dla osób dorosłych z różnych krajów Europy.
Dydaktyk tematów dotyczących pamięci, uczenia się, prowadzenia szkoleń, przygotowywania i realizacji projektów, adaptacji do starości i pracy z osobami w starszym wieku.
Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół problematyki pamięci i możliwości jej wspomagania. Jest współautorką książki „Trening pamięci. Projektowanie, realizacja, techniki i ćwiczenia” (Difin, 2011).