BIO Marek Gliwny

Marek Gliwny

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w środowisku międzynarodowym w branży bankowej. Jako certyfikowany trener biznesu specjalizuje się prowadzeniu projektów rozwojowych dla menedżerów i specjalistów z różnych branż (ponad 2000 godzin na sali szkoleniowej). Konsultant w zakresie zarządzania sprzedażą, komunikacji i negocjacji, motywacji i zaangażowania oraz zmiany kultury organizacyjnej i poprawy zaangażowania pracowników. Ekspert w zakresie rozwoju świadomości biznesowej (business acumen). Posiada uprawnienia do prowadzenia diagnozy cech psychologicznych i predyspozycji zawodowych w oparciu o uznane narzędzia Pracowni Testów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Mentor i coach pracujący w oparciu o pracę na zasobach w nurcie psychologii pozytywnej i ACT.
Podstawą jego wiedzy biznesowej jest tytuł MBA – Manchester Metropolitan University/US oraz studia podyplomowe – Bankowość - na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył psychologię na Uniwersytecie SWPS oraz politologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest certyfikowanym trenerem biznesu (House of Skills). Posiada certyfikat akredytacji SPIN Selling (Huthwaite International).
Wykładowca akademicki. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Poznaniu i Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie.
Regularnie publikuje w wydawnictwach biznesowych i HRM: „Personel i Zarządzanie”, „Harvard Business Review”, „Szef Sprzedaży” i „Gazeta Bankowa”. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej i Stowarzyszenia Absolwentów MBA.