BIO Angelika Staszewska

Angelika Staszewska

Doktor nauk o zdrowiu, wykładowca akademicki, specjalistka w zakresie psychodietetyki i promocji zdrowia, z tytułem MBA dla kadr medycznych. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu SWPS. Kierowniczka merytoryczna kierunku Psychodietetyka na studiach podyplomowych w Poznaniu i Krakowie. Założycielka Poradni Psychodietetyki w Poznaniu. Pracuje w interdyscyplinarnych zespołach specjalistów. Koordynator projektów edukacyjnych i szkoleniowych z obszaru zdrowia. Autorka publikacji oraz redaktor serii wydawniczej Nowe oblicza ochrony zdrowia, w ramach której ukazały się trzy pozycje książkowe dotyczące ochrony zdrowia. Obszary działania: psychodietetyka, zdrowie, promocja zdrowia, zmiana nawyków żywieniowych, praca z pacjentami m.in. z nadwagą, otyłością, zaburzeniami odżywiania. Z Uniwersytetem SWPS związana od 2011 roku.