BIO Cezary Skura

Cezary Skura

Doświadczony nauczyciel uważności, szkoleniowiec, instruktor medytacji, relaksacji, technik świadomej pracy z oddechem itp.
Psycholog społeczny, psycholog twórczości, praktyk twórczości. Psychoterapeuta w podejściu Gestalt w toku kształcenia (ostatni rok). Pracuje pod superwizją. Absolwent Uniwersytetu SWPS (specjalizacje psychologia społeczna, psychoterapia, psychologia twórczości).
Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się od ok. 20 lat i w ramach tych podejść prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne.
Miłośnik psychologii pozytywnej, zwaną psychologią szczęścia.
Odbył w Polsce 2 edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness oraz członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.
Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, Warszawską Grupą Psychologiczną, fundacją Etoh oraz ośrodkiem psychoterapeutycznym "Ostoja" w Pruszkowie.
Stworzył i rozwija projekt Pracownia Mindfulness i Compasion, jako przestrzeń rozwoju, edukacji i terapii.
W pracy z człowiekiem stosuje podejście holistyczne, podejście Gestalt, psychologię zorientowaną na proces POP, podejście systemowe, oraz korzysta także z innych nurtów. Bliskie jest mu podejście eklektyczne/integracyjne. Pracuje z grupami, firmami, a także indywidualnie. Z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzinami, specjalistami.