Wierszyłłowski, Mikołaj

float_intro: images-old/Podyplomowe_2016/Podyplomowe-kadra/IMG_7806.jpg
BIO Mikołaj Wierszyłłowski

Mikołaj Wierszyłłowski

Projektant produktu i architekt wnętrz; absolwent poznańskiej Akademii Sztuk Piękny, w której przez kilka lat pracował jako asystent w pracowni projektowania produktu. Przez kilka lat był asystentem profesor Bogumiły Jung w pracowni "Designu Inspirującego" na wydziale Architektury i Wzornictwa poznańskiej ASP, dziś Uniwersytetu Artystycznego.
Od 2001 roku prowadzi w Poznaniu studio Wierszyłłowski i Projektanci. Klientami pracowni są zarówno klienci indywidualni, jak i znane powszechnie marki i korporacje np: YES, Polkomtel, PGE, Kompani Piwowarska, Noti, Iker, Instal-projekt i wiele innych. Projekty powstające w pracowni zauważane są przez prasę branżową, otrzymują nagrody. Jest członkiem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, a od roku 2016 sekretarzem Stowarzyszenia. Brał udział w unikalnym projekcie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego - Wzornictwo Biznes Zysk.
W ramach Uniwersytetu SWPS dzieli się wiedzą podczas warsztatów projektowania produktu ze studentami kierunku "Zarządzanie innowacją" oraz prowadzi główny trzon zajęć na kierunku „Aranżacja wnętrz”.