BIO Magdalena Golachowska

dr n. med.

Magdalena Golachowska

Doktor nauk medycznych (UMCG Groningen, Holandia), magister biochemii medycznej (Uniwersytet Wrocławski). Aktualnie wykładowca na kierunku "Dietetyka" na PMWSZ w Opolu oraz "Psychodietetyka" na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Doradca żywieniowy w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Towarzystwa Psychodietetyki, Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Prowadzi liczne zajęcia, wykłady i szkolenia, które mają na celu popularyzację wiedzy i zasad zdrowego stylu życia w ujęciu systemowym. Przetłumaczyła na język polski 3 książki popularno-naukowe: Zdrowie zaczyna się w brzuchu (J. i E. Sonnenburg), Utracone mikroby (M. Blaser) i Dlaczego nasze dzieci chorują? (M. Perro).