Spacer przez architekturę wnętrz – spotkanie z Łukaszem Wojciechowskim

float_intro: images/ZDJECIA/aktualnosci/lukasz_wojciechowski_naglowek.jpg

Jak wpływa na nas otoczenie? Jakie czynniki warto brać pod uwagę, projektując nowoczesne mieszkania i wnętrza? Architekt Łukasz Wojciechowski i edukatorka Katarzyna Świętek porozmawiają o roli psychologii przestrzeni w dzisiejszym świecie, pełnym ekościemy i pinterestowego blichtru.

14 listopada 2023

Jak projektować nowoczesne wnętrza?

Weź udział w panelu dyskusyjnym „Spacer przez architekturę wnętrz. Pierwsze kroki z psychologią środowiskową”, podczas którego wspólnie z architektem Łukaszem Wojciechowskim oraz moderatorką, Katarzyną Świętek, postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania:

• Dlaczego architektura potrzebuje psychoterapii?
  • Jakie powinny być mieszkania – komfortowe, funkcjonalne, zdrowe czy estetyczne?
  • Jak tworzyć pomieszczenia przedłużające życie?

Odkryj, w jaki sposób przestrzeń, w której przebywasz na co dzień, może wpłynąć na twój komfort fizyczny i psychiczny, zdrowie oraz nastrój!

Baner reklamowy wydarzenia. Zawiera tytuł panelu dyskusyjnego, termin i miejsce wydarzenia oraz logotypy Galerii Wnętrz Domar i Uniwersytetu SWPS

Kolejna ciekawa dyskusja w ramach cyklu POP²

POP² to seria rozmów poświęconych projektowaniu wnętrz i infrastruktury miejskiej. W ich ramach eksperci i ekspertki z różnych dziedzin rozważają, w jaki sposób współcześni projektanci i architekci mogą wykorzystywać osiągnięcia nauki, nowoczesne technologie, innowacje społeczne i przedsiębiorczość.

Dyskutujemy na temat przestrzeni miejskiej, zrównoważonego rozwoju, gospodarki przyszłości, funkcjonowania w warunkach ograniczonego komfortu oraz źródeł empatii i optymizmu. Analizujemy różne scenariusze przyszłości, zarówno w skali mikro, jak i makro – od naszego małego habitatu po wielkie miasto.

Gość specjalny

Łukasz Wojciechowski

Architekt, współzałożyciel VROA architekci, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prowadził blog o architekturze niepokoje.wordpress.com, pisał do „Architektury Muratora”, był korespondentem „A10 New European Architecture” i „Architectural Design”, „Wonderland”. Wykładał m.in. w Deutsches Architekturmuseum, Architekturzentrum Wien, Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Współautor projektów budynków Muzeum Współczesnego Wrocław i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Autor książki „Architektura racjonalnej Europy” (wyd. EMG) i współautor monografii „Jan Szpakowicz – przestrzeń elementarna” (wyd. Muzeum Architektury we Wrocławiu), a także autor komiksów „Ville nouvelle”, „Soleil mécanique” i „Dum dum” (wyd. çà et là).

Moderatorka spotkania

Katarzyna Świętek

Edukatorka, popularyzatorka designu multidyscyplinarnego. Wrocławianka. Widzi miasto przez pryzmat estetyki, funkcjonalności i wyzwań społecznych – lokalnych i globalnych. Została nagrodzona w plebiscycie „30 kreatywnych Wrocławia” w kategorii „dizajn” (2016 r.). Członkini zespołu eksperckiego pracującego nad Strategią Wrocław 2050.

Wstęp jest bezpłatny, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Termin: 14 listopada 2023 r., godz. 18.00

Miejsce: Wrocław, ul. Braniborska 14, sala konferencyjna na 3. poziomie parkingu

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

• Galeria Wnętrz Domar